Öğrenci Kulüpleri

    

Öğrenci Kulüpleri

“Festival günleri, kampüs yaşamının büyülü bir havaya kavuştuğu günlerdir.” 

Boğaziçi Üniversitesi, kampüs hayatıyla Türkiye’nin en canlı üniversitelerinden biridir. Robert Koleji zamanlarından günümüze aynı geleneği sürdüren üniversitemiz, öğrencilerine kaliteli eğitimin yanı sıra kendilerini geliştirebilecekleri sosyal atmosferi de yaratmaya çalışmış ve öğrencilerin yaratıcılıklarına destek vermiştir.

Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin tüm ilgi alanlarına hitap edebilecek kulüp çeşitliliğine sahiptir. Yılların getirdiği öğrenci kulüpleri geleneği önceki nesillerden alınıp, sonraki nesillere aktarılır ve her yeni yıl bir öncekine göre çok daha renkli bir yıl olur. Tüm gün boyunca devam eden kampüs hayatı içinde isteyen sabaha kadar çamura hayat verebilir, isteyen İstanbul’un anlarını fotoğraf kareleriyle yakalayıp karanlık odada bu resimleri tab edebilir, ya da elinde gitarıyla kendi grubunu kurup baharda düzenlenen Taş Oda konserlerinde sahne alabilir. Ülke ve dünya gündemini akademisyenler ve yazarlarla tartışabilir, kampüs dergilerinde yazılar yayınlayabilir, partiler, konserler düzenleyebilir, mesleki kariyeri için çalışma hayatı ile olan ilişkilerini geliştirebilir.

Öğrenci faaliyetlerindeki çeşitliliğin bir sonucu olarak üniversitemizde her yıl birçok festival düzenlenmektedir. Spor Kulübü’nün her yıl yaz başında düzenlediği ve dünyanın çeşitli ülkelerinin katıldığı SPORTS FEST, Mühendislik Kulübü’nün düzenlediği ve uluslararası mühendislik öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşen ICAMES, Havacılık Kulübü’nün düzenlediği AIR FEST, Macera Oyunları Kulübü’nün düzenlediği OYUN GÜNLERİ, Müzik Kulübü’nün düzenlediği TAŞ ODA KONSERLERİ, Tiyatro Kulübü’nün düzenlediği İSTANBUL AMATÖR TİYATRO GÜNLERİ, Dans Kulübü’nün düzenlediği DANS FESTİVALİ, İşletme ve Ekonomi Kulübü’nün düzenlediği BRAND MAKER, Kampüsteki sanat kulüplerinin katılımıyla düzenlenen SANAT FESTİVALİ bunlardan sadece bir kısmıdır.

Boğaziçi Üniversitesi Öğrenci Kulüpleri

Atatürkçü Düşünce KulübüBilişim KulübüBilim Kulübü
Briç KulübüÇeviri KulübüÇevre Kulübü
Dağcılık KulübüDans KulübüDavranış Bilimleri Kulübü
Denizcilik ve YelkenEdebiyat KulübüEğitim-Araştırma Kulübü
Elektro-Teknoloji KulübüFolklor KulübüFotoğrafçılık Kulübü
Gastronomi ve Degüstasyon KulübüGerçek Macera Oyunları KulübüGüzel Sanatlar Kulübü
Havacılık Kulübüİslam Araştırmaları Kulübüİşletme ve Ekonomi Kulübü
Kadın Araştırmaları KulübüKarikatür ve Mizah KulübüKöy ve Kooperatif Kulübü
Mağara Araştırma KulübüMakina Teknoloji KulübüMühendislik Kulübü
Münazara KulübüMüzik KulübüRadyo Boğaziçi
Satranç KulübüSinema KulübüSiyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Kulübü
Sosyal Hizmet KulübüSosyal Bilimler KulübüSpor Kurulu
Sualtı Sporları KulübüTarih İncelemeleri KulübüTiyatro Kulübü
Türk Müziği KulübüUluslararası Öğrenci AğıYapı Kulübü
Yöneylem Araştırma Kulübü