Yemek Hizmetleri

Yemekhaneler

Üniversitemiz Kuzey, Güney, Hisar, Anadolu Hisarı, Kandilli ve Kilyos Sarıtepe Kampüsleri içinde yer alan altı yemekhane ve bir mutfak ile yemek hizmeti verilmektedir. Kuzey Kampüs’te yer alan mutfağımızda üretilen yemekler diğer kampüslerde bulunan yemekhanelerimize taşıma usulü ile ulaştırılmaktadır. Yemek hizmeti yılın 365 günü süreklilik arz etmektedir. Öğrenciler için haftanın yedi günü günde üç öğün, personel için ise haftanın beş günü bir öğün yemek hizmeti verilmektedir.

Yemek üretim, dağıtım ve sunum hizmetleri üniversitemiz Yemek Hizmetleri Şube Müdürlüğü biriminde görevli gıda mühendislerimizin kontrolü, denetimi ve gözetimi altında yüklenici firma tarafından yürütülmektedir. Öğün planlamaları üniversitemiz öğrencileri ve personelinin sağlıklı ve dengeli beslenmelerine katkıda bulunulacak şekilde yapılmaktadır. Öğünlerde vegan beslenmeye uygun çorba, ana yemek, yardımcı yemek ve seçmeli gruplara da yer verilmektedir.

  • Kuzey Kampüs’te yer alan yemekhanemiz 1697 m2 olup tek oturumda toplam 660 kişilik bir kapasiteye sahiptir. Haftanın her günü kahvaltı, öğle ve akşam yemeği hizmeti verilmektedir.
  • Güney Kampüs’te yer alan yemekhanemiz 238 m2 olup tek oturumda toplam 159 kişilik bir kapasiteye sahiptir. Haftanın her günü kahvaltı, öğle ve akşam yemeği hizmeti verilmektedir.
  • Anadolu Hisarı Kampüsü’nde yer alan yemekhanemiz 849 m2 olup tek oturumda toplam 473 kişilik bir kapasiteye sahiptir. Hafta içi kahvaltı, öğle ve akşam yemeği hizmeti verilmektedir.
  • Kandilli Kampüsü’nde yer alan yemekhanemiz 360 m2 olup tek oturumda toplam 200 kişilik bir kapasiteye sahiptir. Kahvaltı Perşembe, Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri olmak üzere haftada dört gün, öğle ve akşam yemeği ise haftanın her günü olarak hizmet verilmektedir.
  • Kilyos Sarıtepe Kampüsü’nde yer alan yemekhanemiz 573 m2 olup tek oturumda toplam 150 kişilik bir kapasiteye sahiptir. Haftanın her günü kahvaltı, öğle ve akşam yemeği hizmeti verilmektedir.
  • Hisar Kampüsü’nde yer alan yemekhanemiz 290 m2 olup tek oturumda 124 kişilik bir kapasiteye sahiptir. Hafta içi öğle yemeği yemek hizmeti verilmektedir.