Anadolu Hisarı Kampüsü

       

Anadolu Hisarı Kampüsü

Boğaziçi Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu Hazırlık Birimi’nin yer aldığı Anadolu Hisarı Kampüsü 78.585,00 m² alan üzerinde kurulmuştur. Anadolu Hisarı Kampüsünde 1 adet 122 kişilik konferans salonu, 2 adet 50 kişilik bilgisayar laboratuvarı, 45 adet 35-40 kişilik derslik, 8 adet 30-34 kişilik derslik, 20 adet 25-30 kişilik derslik, 5 adet 20 kişilik derslik, 2 adet 20 kişilik lounge, 85 adet akademik personel ve 30 adet idari personel için ofis odaları mevcuttur. Ayrıca öğrenci kafeteryası, yemekhane, spor tesisleri, öğrenci yurdu, mescit, PTT kampüste hizmet vermektedir.

Anadolu Hisarı Yerleşkesinin ana girişinde bir sağlık ocağı bulunmaktadır. Bu sağlık ocağında rutin sağlık hizmetleri verilmektedir.

Anadoluhisarı Kampüsü’ne Beykoz-Üsküdar, Beykoz-Ümraniye ve Beykoz-Kadıköy otobüs ve minibüs hatları aracılığıyla ulaşılabilir. Yerleşke önündeki duraktan Üsküdar, Kadıköy, Beykoz ve Kavacık yönünde birçok otobüs geçmektedir. Ayrıca Rumeli Hisarı-Aşiyan fünikülerinin açılışıyla birlikte, Aşiyan sahilinden Şehir Hatları yoluyla Anadolu Hisarı iskelesine seferler başlamıştır. Güney Kampüs-Anadolu Hisarı Kampüsü arasında ulaşım deniz yoluyla da sağlanabilmektedir.